30-lecie PMK w Koblencji, Niemcy

 Trewir

Dnia 21 października wspólnota polska zrzeszona w ramach PMK w Koblencji przeżywała 30-lecie prowadzenia duszpasterstwa polskiego. Na Mszy św., której przewodniczył bp diecezji Trewir - Stephan Ackermann zgromadzili się liczni wierni, duszpasterze różnych ośrodków polonijnych oraz księża niemieccy z diecezji Trewir. Mszę św. koncelebrował bp Wiesław Lechowicz oraz Rektor PMK w Niemczech. Galeria zdjęc

Bp W Lechowicz odwiedził wspólnoty polonijne w Niemczech

Niemcy W dniach od 12 do 19 listopada 2017 r. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej odwiedził   wspólnoty polonijne w Augsburgu, Lipsku, Freiburgu, Dortmundzie, Mühlheim Lüdenscheid i Essen.

 

Relacja z pobytu Delegata KEP w Niemczech

Bierzmowania w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lombard, USA

Lombard17 marca br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lombard bp Wiesław Lechowicz udzielił sakramentu bierzmowania - 182 osobom z Polskich Szkół w okolicach Chicago. Największą grupę stanowiła Szkoła Św. Faustyny w Lombard (104 soby).

Parafię Miłosierdzia Bożego w Lombard prowadzą Księża Chrystusowcy

Tablica ku czci św. Brata Alberta w Gandawie, Belgia

Odznaczenie Rektora o. Ryszarda Sztylki w Brukseli

 Materiał filmowy z odsłonięcia tablicy

Gandawa Tablicag

20 października 2017 r. na uniwersytecie w Gandawie odsłonięto tablicę upamiętniającą świętego brata Alberta Chmielowskiego. To tam polski zakonnik wyjechał na studia po powstaniu styczniowym. W uroczystości wziął udział Ambasador RP w Królestwie Belgii, pan Artur Orzechowski, bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który w swoim przemówieniu  nakreślił duchową sylwetkę

Niemcy - Spotkanie Formacyjne Młodych „Emaus”

Niemcy Emaus W dniach od 19 do 21 stycznia br. odbyło się kolejne Spotkanie Formacyjne Młodych „Emaus w ośrodku  rekolekcyjnym „Concordia” w Niemczech. Spotkaniu przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, który głosił konferencje na kanwie historii uczniów idących do Emaus i ich spotkania z Jezusem zmartwychwstałym.

Intencje

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję