ZakoczenieW niedzielę 5 sierpnia Mszę św. w kościele Matki Bożej Wspomożycieli Wiernych w Warszawie zakończył się II Kongres Młodzieży Polonijnej. Bp Wiesław Lechowicz zachęcał młodych do pogłębiania wiary oraz więzi ze wspólnotą Kościoła. Delegat KEP zadedykował młodzieży słynne słowa Jana Pawła II wypowiedziane w 1987 r. na Westerplatte:

„ Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować".

Bp Lechowicz wskazywał, że tym Westerplatte jest wiara. „Tylko wtedy, gdy będziemy wierzyć w Jezusa Chrystusa będziemy wykonywać dzieła Boże; tylko wtedy zaspokoimy nasze najgłębsze pragnienia naszego serca i umysłu” – powiedział bp Lechowicz.

Bp Lechowicz dziękował rodzinom, które gościły uczestników Kongresu. „Myślę, że i wy w jakiś sposób doświadczyliście wspólnoty wiary i miłości a może i bliższej obecności pana Jezusa właśnie dzięki przebywaniu z tymi młodymi osobami” – powiedział biskup.