Konferencja prasowa nt. II Kongresu Młodzieży Polonijnej

KMP Konferencja prasowa30 maja br. o godz. 11.00 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się konferencja prasowa przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej. 

Zobacz Relację z Konferencji     Program Kongresu

Ewangelizacja i patriotyzm w programie II Kongresu Młodzieży Polonijnej

W dniach od 28 lipca do 5 sierpnia 2018 r. odbędzie się II Kongres Młodzieży Polonijnej. Liczymy, że w Kongresie weźmie udział około 250 osób w wieku od od 18 do 30 roku życia

W ramach Kongresu przewidziane są warsztaty ewangelizacyjne zachęcające do angażowania się w życie Kościoła, pogłębiające formację religijną, wzmacniające ducha i pomagające w odkryciu swojego powołania. W programie przewidziana jest pielgrzymka w roku św. Stanisława Kostki w 450. rocznicę jego śmierci do Rostkowa. W czasie pobytu w Warszawie uczestnicy Kongresu będą także mogli świętować 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, uczestnicząc m.in. w rekonstrukcji Powstania Warszawskiego oraz w zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapraszamy również młodzież w ramach programu do uczestnictwa w warsztatach wspierających ewangelizację w mediach społecznościowych. Plan Kongresu jest bardzo różnorodny, dynamiczny i ufamy, że każdy znajdzie coś tu dla siebie.

Hasło Kongresu „Wiarą powołani” (nawiązujący do Synodu biskupów poświęconego młodzieży) wyznacza program i kierunek spotkania – refleksję nad chrześcijańskim powołaniem oraz odkrywanie „powołania w powołaniu” i sposobów ich realizowania we współczesnym Kościele i świecie.

Szczególnego charakteru nada Kongresowi 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzież kongresowa będzie uczestniczyć w okolicznościowych uroczystościach, w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego, a także będzie mieć okazje zapoznać się z miejscami historycznymi na terenie Warszawy.

W przypadku pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z Biurem Kongresu Młodzieży Polonijnej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub z Biurem Duszpasterstwa Emigracji Polskiej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Czytaj więcej...