Spotkania Pary Prezydenckiej z Polonią w Chicago

Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z Polonią w Chicago

1. Prezydent w Chicago Prezydent Andrzej Duda odsłonił w niedzielę 19 maja w kościele św. Ferdynanda w Chicago tablicę poświęconą b. Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i ostatniemu Prezydentowi RP na uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu... Czytaj więcej... 

Spotkanie z nauczycielami polonijnymi

Szkoy Polonijne413 z18 maja br. Pani Prezydentowa uczestniczyła w spotkaniu z około 250 polonijnymi nauczycielami w Domu Podhalan. – To ogromny zaszczyt i przyjemność wziąć udział w dyskusji w reprezentatywnym gronie specjalistów, których pasją – tak jak i moją – jest praca pedagogiczna – zaznaczyła Małżonka Prezydenta.

– Radość z naszego spotkania i rozmów jest tym większa, że sprawy oświaty polonijnej, nauczania w języku polskim i nauczania języka polskiego, dla mnie jako wieloletniego nauczyciela i pedagoga są sprawami wielkiej wagi – mówiła Pierwsza Dama. – W moim głębokim przekonaniu szkoła polonijna ma fundamentalne znaczenie dla wychowania młodego pokolenia na emigracji, świadomego swojej tożsamości, które potrafi szanować i czerpać z tradycji i dziedzictwa kulturowego dwóch ojczyzn i narodów – kraju pochodzenia: Polski i kraju zamieszkania: Stanów Zjednoczonych – podkreśliła.

Spotkania z młodzieżą i nauczycielami były kolejnym wydarzeniem w spotkaniach z Polonią, którego kulminacyjnym punktem było największe spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią poza granicami kraju, które miało miejsce w sobotę, 19 maja, 2018 roku  w Parku Millennium , w centrum Chicago. W sobotę Prezydent i Pierwsza Dama wręczyli dyplomy  maturzystom z kilkudziesięciu szkół polonijnych.

Za; http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/