„Bez Kościoła polskość poza granicami tak pięknie by nie trwała”

List Prezydenta RP do organizatorów i uczestników Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej w Warszawie

Pac PrezydentaSzef Gabinetu Prezydenta Adam Kwiatkowski spotkał się w czwartek 21 lipca z uczestnikami Kongresu Młodzieży Polonijnej oraz z bp Wiesławem Lechowiczem, Delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Galeria Foto (fot. Grzegorz Jakubowski /

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim szef gabinetu prezydenta podkreślił, że Kongres Młodzieży Polonijnej jest ważną inicjatywą z dwóch powodów. Czytaj więcej

Bp WL PaacDelegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz podziękował ministrowi Kwiatkowskiemu za zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. Według niego jest to dowód otwartości prezydenta Dudy i jego kancelarii na Polonię, a także dowód doceniania przez prezydenta środowiska duszpasterstwa polonijnego.

Bp Lechowicz podziękował za docenianie przez prezydenta tego, że "Polacy żyjący poza granicami kraju są również częścią narodu polskiego i nie tylko mogą, ale też powinni, tworzyć jego teraźniejszość i przyszłość".

 - Nie ma zagrożenia, jak dotychczas myślano, jeśli chodzi o współpracę Kościoła, szkoły i rodziny. Wręcz przeciwnie. Im większa będzie współpraca, harmonia pomiędzy tym trzema podmiotami, tym więcej wszyscy będziemy mieli z tego korzyści. Dlatego chciałbym złożyć na ręce pana ministra podziękowania dla prezydenta za docenienie wagi współpracy między państwem, Kościołem i rodzinami - powiedział bp Lechowicz.

 Za: www.m.prezydent.pl

 Foto: PAP Jakub Kamiński