Spotkanie Młodzieży Polonijnej

W dniach od 8 - 10 marca br. odbyło się Wielkopostne Spotkanie Młodzieży Polonijnej w La Ferte-sous-Jouarre (w domu Polskiej Misji Katolickiej pod Paryżem). W Spotkaniu wzięła udział młodzież z Francji, Niemiec, Belgii, Anglii, Grecji, Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu. W spotkaniu uczestniczył bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który przewodniczył Eucharystii, wygłosił Słowo Boże oraz posługiwał w sakramencie pokuty i pojednania. Spotkanie zorganizowały Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Francja - Akademia Małego Polaka w La Ferté-sous-Jouarre

Czas ferii szkolnych w regionie paryskim był okazją do zorganizowania przez siostry misjonarki I edycji AKADEMII MAŁEGO POLAKA, która odbyła się w Domu PMK w La Ferté w dniach 25 lutego – 2 marca br. W koloniach wzięło udział 47 dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Foto Galeria

Filmik z Akademii

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post

„Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych” – taki tytuł nosi papieskie orędzie na tegoroczny Wielki Post. Ojciec Święty Franciszek zachęca w nim do podjęcia refleksji nad odpowiedzialnością człowieka za powierzone mu dzieło stworzenia. „Jeśli nie jesteśmy stale ukierunkowani ku Wielkanocy, w stronę horyzontu Zmartwychwstania, to oczywiste jest, że zwycięża logika wszystkiego i natychmiast, oraz mieć coraz więcej” – czytamy w orędziu.

  Publikujemy pełny tekst orędzia:

Rekolekcje w Wielkiej Brytanii

W dniach od 25 do 28 lutego 2019 r. Chrystusowcy prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa posługujący na Wyspach Brytyjskich zgromadzili  się w The Hayes Conference Centre, w środkowej Anglii, na dorocznych rekolekcjach. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
Czas rekolekcji oprócz modlitwy i zasłuchania w Słowo, byl czasem braterskiego spotkania i omawiania ważnych zakonnych spraw.

 

Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej o duszpasterstwie małżeństw i rodzin

Posłuchaj - Bp Lechowicz o tematyce spotkania Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski od piątku, 22 lutego, trwają obrady Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej. Tematem spotkania  jest duszpasterstwo małżeństw i rodzin. Zebranie zakończy się w niedzielę, 24 lutego. 

Mszą św. w kaplicy Sekretariatu KEP w piątek, 22 lutego, rozpoczęło się spotkanie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej. „Zgromadziliśmy się, aby zastanawiać się, co mamy czynić, jakie wskazywać kierunki, z czym wychodzić do naszych braci i sióstr zarówno kapłanów, jak i osób świeckich, by wśród zamętu czasu, w którym żyjemy, nasza wiara pozostała nienaruszona”  –  mówił w homilii podczas Mszy św. rozpoczynającej zebranie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.  

Zakończyły się obrady Prezydium PRDEZ

W niedziele 24 lutego Mszą św. o godz. 12.00 zakończyło się spotkanie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej.  Foto Galeria 

Prezydium postanowiło, że najbliższe posiedzenie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej odbędzie się w Zakopanem w dniach od 27 do 29 września i zostanie poświęcone przygotowaniu do życia w małżeństwie i rodzinie. Posiedzenie plenarne PRDEZ zapoczątkuje trzyletni program duszpasterski ukierunkowany na troskę o małżeństwa i rodziny polonijne, który będzie przebiegał pod hasłem: „Dobra nowina o małżeństwie i rodzinie na emigracji”.

KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA

Intencje

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję