W niedzielę 13 stycznia 2019 roku, w Londynie w Opactwie Westminster Abbey odbyło się wieczorne nabożeństwo (Even Song) upamiętniające 125. rocznicę urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbe. Nabożeństwo przygotowała Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii wspólnie z Westminster Abbey. W Nabożeństwie wziął udział i wygłosił kazanie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.             Foto Galeria

Westminster Abbey, Londyn – 13 stycznia 2019 

 „Historia świata jest walką pomiędzy dwoma rodzajami miłości: miłości do siebie samego – aż do zniszczenia świata; i miłością do innych – aż do rezygnacji z siebie samego” – tak twierdzi papież Benedykt XVI („Światło świata”, s. 70). Trudno nie przyznać racji papieżowi. Czyż nie jesteśmy bowiem świadkami ostrej walki źle pojmowanej miłości, czyli egoizmu z miłością prawdziwą, polegającą na darze z samego siebie. Ta walka przebiega zarówno na froncie osobistym, w naszym życiu indywidualnym, jak i na froncie publicznym, w życiu poszczególnych społeczeństw.

MISJA 52 - INSPIRUJĄCE ZADANIA DLA MAŁŻONKÓW 

Ukazał się drugi numer miesięcznika dla małżonków Misja52. Jest to bezpłatny magazyn, dostępny na tablety i smartfony, skierowany  do małżonków i rodziców. 

O MAGAZYNIE

W artykułach poruszane są tematy dotyczące mądrego zarządzania posiadanym majątkiem, poprawy własnej produktywności i przedsiębiorczości oraz inspirujące pomysły na tworzenie kreatywnych projektów. W magazynie można również przeczytać artykuły rodzinne o wychowaniu dzieci. Poruszane są także tematy dotyczące wiary, aktywności fizycznej oraz podróżnicze.

W  niedzielę 6 stycznia 2019 r. w  Uroczystość Objawienia Pańskiego, pod hasłem „Odnowić oblicze ziemi” ulicami 751 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami przeszedł Orszak Trzech Króli 2019. W organizację Orszaków Trzech Króli zaangażowały się także środowiska polonijne w różnych częściach świata, m.in. w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, we Francji, Austrii, Rumunii, na Węgrzech i w Stanach Zjednoczonych. 

Po raz szósty w niedzielę 6 stycznia  w Chicago przeszedł Polonijny Orszak Trzech Króli. Korowód wyruszył  po mszy świętej w kościele św. Ferdynanda ulicą Belmont w stronę kościoła św. Władysława. W trakcie przejścia orszaku odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie, a po zakończeniu poczęstunek w sali parafialnej kościoła św. Władysława.

 

ŻYCZENIA BP WIESŁAWA LECHOWICZA, DELEGATA KEP DS. DUSZPASTERSTWA EMIGRACJI POLSKIEJ SKIEROWANE DO POLONII 

 KOCHANI RODACY,  BRACIA I SIOSTRY!

„Była Światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka gdy na świat przychodzi”  /J 1,9/

Po raz kolejny w naszym życiu przeżywamy święta Bożego Narodzenia, ale tegoroczne święta przypadają w roku szczególnym. 100 lat temu, po raz pierwszy od 123 lat, nasi rodacy przeżywali narodzenie Dzieciątka Jezus z głęboką radością i wdzięcznością wobec Bożej Opatrzności i niezłomnych ludzi za odrodzenie Ojczyzny i jej powrót do grona suwerennych państw. Możemy sobie wyobrazić z jaką mocą i entuzjazmem wydobywał się wówczas z polskich serc śpiew kolędy: