M 99 Rocznica 1W niedzielę 12 listopada Polacy żyjący w Hiszpanii dziękowali Bogu za Ojczyznę i 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości na wzgórzu Aniołów w sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego w Getafe w Madrycie, w samym sercu Hiszpanii gdzie znajduje się centralny punkt geograficzny tego kraju.

Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił  ks. Czesław Piela TChr, koordynator Polskiej Misji Katolickiej w Hiszpanii. Koncelebrowali ks. Mirosław Baran SVD, duszpasterz Polaków w Madrycie oraz ks. Andrzej Sobczyk TChr, duszpasterz Polaków w Getafe i miejscowy proboszcz.

W tym narodowym „Te Deum” rząd Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowali: Pani ambasador Marzenna Adamczyk i Pan konsul z Madrytu Krzysztof Wielgus, nie zabrakło również stowarzyszeń polonijnych działających w Getafe i Madrycie oraz przedstawicieli grup folkorystycznych i weteranów Wojska Polskiego.

Pięknie przygotowana liturgia i śpiewy w wykonaniu miejscowych grup liturgicznych  towarzyszyły naszym modlitwom i rozważaniu Słowa Bożego oraz twórczości naszych wielkich Patriotów narodowych, między innymi, Ks. Prymasa Tysiąclecia S. Wyszyńskiego „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska. Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie, kulturze narodowej i polskiej”