Misa S. Juan Pablo II - Buenos Aires - 22.10.2017

Argentyna

W niedzielę 22 października 2017 roku w Bazylice Najświętszego Sakramentu  w Buenos Aires odbyła się Uroczystość ku czci Św. Jana Pawła II – w dniu Jego liturgicznego święta. Galeria zdjeć

Uroczytą Mszę św. koncelebrowaną, z obecnością relikwii Papieża Polaka (Kropla Krwi) z okazji 35 rocznicy przybycia Jana Pawła II do Argentyny i 30 rocznicy pasterskiej pielgrzymki Jana Pawła II na argentyńskiej ziemi - przewodniczył Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie O. Jerzy Twaróg wraz z polskimi kapłanami:

O. Olafem Bochnakiem – przełożony z Martin Coronado, O. Tymonem Dolańskim oraz O. Piotrem Kotyłą – wyświęconym przez J.E. Ks. Bpa. Karola Wojtyłę – krakowskiego biskupa w czerwcu 1960 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Po pozdrowieniu celebransa słowa wprowadzenia wypowiedziała Pani Julia Tiraboschi – Delegatka Grupy Modlitewnej „Duchowi Synowie Św. Jana Pawła II w Argentynie”.

W homilli O. Rektor przybliżył postać św. Jana Pawła II oraz nawiązał do pobytów Papieża Polaka w Argentynie w roku 1982 i 1987.

             „Św. Jan Paweł II był przewodnikiem dla milionów ludzi na całym świecie. Minęło już 12 lat od jego prześcia do Domu Ojca w niebie i trzy lata po jego uroczystej kanonizacji. I nadal pozostaje „żywy” w umysłach i sercach naszych. Jestem przekonany, że Papież Polak pozostawił fragment samego siebie w sercach argentyńczyków: przez wypowiedziane słowa jaki słyszeliśmy z jego ust na tej ziemi, jego gesty, sposób w jaki się modlił i rozmawiał z Bogiem. I dziś jako jeden z wielu Świętych, towarzyszy nam wszystkim i pokazuję nam drogę ku lepszemu światu” – powiedział O. Rektor.

 Po zakończonej Eucharystii wierni zgromadzeni w przepięknej Bazylice – w rodzinnym mieście Papieża Franciszka - oddali cześć Wielkiem Papieżowi znad Wisły – gestem ucałowania Jego Relikwi.  

 We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele Ambasady RP w Buenos Aires, Wice Konsul RP Pani Anna Józefowicz oraz Radca od spraw promocji i kultury, Pan Grzegorz Sobociński, przedstawiciele Baltu polskiego „Stokrotki” z Klubu Polskiego „Mikołaj Kopernik” z San Justo, Polacy i Argentyńczycy. 

 Relikwia Papieża św. Jana Pawła II (Kropla Krwi) na stałe jest umieszczona w Bazylice Najświętszego Sakramentu w Buenos Aires (adres:Calle San Martin 1035 – Barrio Retiro, Buenos Aires).

 Msza św. była transmitowana przez telewizję katolicką TV Canal”Orbe” 21 z Buenos Aires. Św. Janie Pawle II módl się za nami.

  O. Jerzy Jacek Twaróg - Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie