01_rodzina 02_1040 03_poznan 04_polak 05_czestochowa 06_gdansk 07_1040 08krakow 09_flagi 10_warszawa

Polska Rada Duszpasterska Europy Zachodniej

 

Skrzynka intencji

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Duszpasterstwa Polonijne w świecie

 

PMK w Anglii i Walii zaprasza na „Święto Rodziny”

WITO RODZINY - PLAKAT OFICJALNYW niedzielę 4 czerwca br. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na „Święto Rodziny” pod hasłem: Rodzina najlepszym miejscem pod słońcem. Rozpoczęcie spotkania Mszą świętą o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie

Idea obchodów „Święta Rodziny” trwale wpisała się w krajobraz wydarzeń społeczno-kulturalnych Polonii w Wielkiej Brytanii. W organizację tego wydarzenia, które każdego roku gromadzi coraz więcej uczestników (w minionym roku niemal dwa tysiące), włączają się polskie organizacje, stowarzyszenia, wspólnoty, ruchy, parafie, na czele z Polską Misją Katolicką w Anglii i Walii (głównym organizatorem wydarzenia), Polską parafią pw. Św. Wojciecha na South Kensington w Londynie, Ambasadą RP w Londynie, Konsulatem RP w Londynie.

Tegoroczne świętowanie rozpoczniemy w niedzielę, 4 czerwca w Laxton Hall, na terenie Polskiej Misji Katolickiej, gdzie znajduje się położony wśród malowniczego krajobrazu łąk i pół stary angielski dwór.

We wspólnym świętowaniu towarzyszył nam będzie zespół „Amen”, który wchodzi w skład projektu muzycznego „AdoraMus Emigranci Najwyższemu”. To największy polski zespół pop-gospel w Wielkiej Brytanii  (“Amen - AdoraMus Immigrants for the Highest God”). Przez cały dzień będą odbywały się także gry i zabawy dedykowane dzieciom, wykłady naukowe, wystawy, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe i festyny. Kolejny raz będzie to wyjątkowy, wielki piknik jednoczący polskie rodziny mieszkające w Wielkiej Brytanii, zmagające się często z problemem rozłąki i rozmaitych zranień, bólem tęsknoty za bliskimi, depresją czy dramatem zerwanych więzi. Aby tego uniknąć, organizujemy Święto Rodziny – czas integracji, radości, wzajemnej pomocy i budowania wspólnoty.

                                                                
ks. Bartosz Rajewski