01_rodzina 02_1040 03_poznan 04_polak 05_czestochowa 06_gdansk 07_1040 08krakow 09_flagi 10_warszawa

Msze św. po polsku na świecie

Skrzynka intencji

Duszpasterstwa Polonijne w świecie

 

Papież do obecnych w Rzymie duszpasterzy polskich emigrantów

Papież Franciszek przemawiając do Polaków podczas audiencji w sposób szczególny pozdrowił obecnych w Rzymie duszpasterzy polskich emigrantów. "Z gorliwością starajcie się wychodzić naprzeciw potrzebom waszych rodaków i troszczcie się o ich duchowy rozwój" - zachęcał papież.

Duszpasterze przybyli w pielgrzymce do Wiecznego Miasta z okazji zakończenia Roku Wiary. Swoją katechezę Ojciec Święty poświęcił dzisiaj tematowi odpuszczenia grzechów.

Papież pozdrowił pielgrzymów z różnych krajów świata. Zwracając się do Polaków powiedział: "Witam polskich pielgrzymów. Szczególne pozdrowienie kieruję do duszpasterzy polskich emigrantów, przybyłych z różnych zakątków świata. Drodzy księża, dobrze wiecie, że emigracja – jakiekolwiek byłyby jej przyczyny – niesie ze sobą wiele trosk, problemów i zagrożeń, spowodowanych oderwaniem od korzeni historycznych, kulturowych a często rodzinnych. Z gorliwością starajcie się wychodzić naprzeciw potrzebom waszych rodaków i troszczcie się o ich duchowy rozwój. Pomóżcie im, by zachowali wiarę i byli jej świadkami w społecznościach, w których przyszło im żyć. Niech towarzyszy wam Boże błogosławieństwo!"

Czytaj więcej...

Rzym - kard Veglio spotkał się z polskimi duszpasterzami polonijnymi

Kościół musi być zakorzeniony w tym co szczegółowe, a jednocześnie otwarty na to co globalne – wskazał kard. Antonio Maria Vegliò duszpasterzom Polonii, przybyłym do Rzymu w pielgrzymce Roku Wiary. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących spotkał się z nimi na sesji o misyjnej posłudze polskim wychodźcom, zorganizowanej przy rzymskim kościele św. Stanisława Biskupa.

Czytaj więcej...

Duszpasterze polskiej emigracji przy grobie bł. Jana Pawła II

Msza św. przy grobie bł. Jana Pawła II z okazji pielgrzymki duszpasterzy polskiej emigracji do grobu św. Piotra i bł. Jana Pawła II w Rzymie. Mszy św. przewodniczył kardynał Zenon Grocholewski.  Kilka zdjęć tutaj...

Za: KAI Zdjęcia: Artur Karbowy - fotoKAI