II Kongres Młodzieży Polonijnej

INT Plakat Kongres 2018

Offenbach 11810 czerwca br. Polskiej Misji Katolicka w Offenbach świętowała jubileusz 30-lecia swego istnienia. Na Mszy św. dziękczynnej, której przewodniczył Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zgromadzili się licznie parafianie i zaproszeni goście, wśród nich Konsul RP w Kolonii i przedstawiciele diecezji Mainz.

Putney LondynW dniach 1 – 3 czerwca br. bp Wiesław Lechowicz przebywał we wspólnocie naszych rodaków w Londynie, w parafii św. Jana Ewangelisty w dzielnicy Putney. W dniu 2 czerwca udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania, a w niedzielę 3 maja przewodniczył procesji Bożego Ciała.

UK Spotkanie Dnia 7 czerwca br. odbyło się w Londynie, w siedzibie Konferencji Episkopatu Anglii i Walii spotkanie biskupów angielskich i polskich, poświęcone duszpasterstwu polskojęzycznemu na Wyspach Brytyjskich. W spotkaniu brali udział ze strony angielskiej: Alan Hopes – biskup Zachodniej Anglii, odpowiedzialny za duszpasterstwo grup etnicznych, Paul McAleenan – biskup pomocniczy archidiecezji Westminster, Mgr Christopher Thomas – sekretarz generalny Konferencji biskupów Anglii i Walii. Stronę polską reprezentowali:

Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z Polonią w Chicago

1. Chicago 22 gjb 624919 maja 2018 r. podczas spotkania z przedstawicielami Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych Ameryki Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla Polski i Polaków. Wśród odznaczonych była s. Marta Cichoń MChR, która od wielu lat prowadzi w Chicago Polonijny Dom Samotnej Matki.

1. Dom samotnej matkidwnld284882947Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Dom Samotnej Matki im. Św. Rodziny obchodzący wkrótce 10. rocznicę istnienia. Podczas spotkania z przedstawicielkami Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, które prowadzą placówkę, wolontariuszami i matkami, Pierwsza Dama poznała historię tego miejsca oraz jego misję. Galeria Foto

Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z Polonią w Chicago

1. Prezydent w Chicago Prezydent Andrzej Duda odsłonił w niedzielę 19 maja w kościele św. Ferdynanda w Chicago tablicę poświęconą b. Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i ostatniemu Prezydentowi RP na uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu... Czytaj więcej... 

Spotkanie z nauczycielami polonijnymi

Szkoy Polonijne413 z18 maja br. Pani Prezydentowa uczestniczyła w spotkaniu z około 250 polonijnymi nauczycielami w Domu Podhalan. – To ogromny zaszczyt i przyjemność wziąć udział w dyskusji w reprezentatywnym gronie specjalistów, których pasją – tak jak i moją – jest praca pedagogiczna – zaznaczyła Małżonka Prezydenta.