Duszpasterstwa Polonijne w świecie

 

Nowy kanclerzW polskich zakładach naukowych i polskim seminarium duchownym w Orchard Lake (USA) odbyła się uroczystość objęcia urzędu kanclerza tych instytucji przez ks. Mirosława Króla - dotychczasowego kustosza sanktuarium św. Jana Pawła II w archidiecezji Newark i przewodniczącego Fundacji Jana Pawła II w USA. W celebracjach uczestniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

BudapesztW dniach od 7 - 15 października w Budapeszcie odbywają się 23. Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej, 7 października rozpoczął je koncert organowy Józefa Skrzeka w peszteńskiej bazylice św. Stefana, a 8 października w Kościele Polskim odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. Andrzeja Nowobilskiego, w asyście księży Dionizego Jedynaka i Mariana Krystka oraz proboszcza Polskiej Parafii Personalnej na Węgrzech ks. Krzysztofa Grzelaka.  Galeria Foto

 Przesłanie bp Wiesława Lechowicza skierował do pielgrzymów

 baner9 771W nocy z 20/21 października 2017 r. odbędzie się w Częstochowie 32. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy. W duchu wdzięczności za jubileusz 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy Rodaków z kraju i z zagranicy na wspólną modlitwę. Program czuwania

 80. Parada Pułaskiego na nowojorskim Manhatanie

Prymas USA

W diach od 30 września do 5 października 2017 r. Prymas Polski gości z wizytą duszpasterską wśród Polonii w USA. Abp Wojciech Polak odwiedzi m.in. Linden, Nowy Jork oraz Orchard Lake, gdzie weźmie udział w instalacji nowego kanclerza tamtejszych ośrodka polonijnego  i polskich Zakładów Naukowych.

Arg. kombatanci21 września 2017 r z okazji rocznicy „Bitwy o Anglię - Ambasada Wielkiej Brytanii w Buenos Aires uhonorowała polskich kombatantów Franciszka Ślusarza i Antoniego Żebrowskiego.

Foto galeria

Pragniemy, aby nasi Polscy Kombatanci żyjący na argentyńskiej ziemi, mieli świadomość, że ich ofiara i trud

Niemcyluk 9098W dniach od 11 do 14 września 2017 r. odbywają się w ośrodku rekolekcyjnym Himmelspforten w Würzburgu rekolekcje dla księży posługujących w Polskich Misjach Katolickich w Niemczech. Rekolekcje prowadził ks. dr Stanisław Wojda - ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.