II Kongres Młodzieży Polonijnej

INT Plakat Kongres 2018

Offenbach 11810 czerwca br. Polskiej Misji Katolicka w Offenbach świętowała jubileusz 30-lecia swego istnienia. Na Mszy św. dziękczynnej, której przewodniczył Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zgromadzili się licznie parafianie i zaproszeni goście, wśród nich Konsul RP w Kolonii i przedstawiciele diecezji Mainz.

Hiszpania14 czerwca br. minęła 25. rocznica koronacji przez św. Jana Pawła II figury Matki Bożej w kościele parafialnym w Palos de la Frontera, w miejscu skąd Krzysztof Kolumb wyruszył na odkrywanie nowego lądu. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza święta i procesja z koronowaną figurą Madonny. Nabożeństwu przewodniczył biskup diecezji Huelva José Vilaplana Blasco. W liturgii Eucharystii celebrowanej przy klasztorze franciszkanów w Recibida uczestniczyli...

Putney LondynW dniach 1 – 3 czerwca br. bp Wiesław Lechowicz przebywał we wspólnocie naszych rodaków w Londynie, w parafii św. Jana Ewangelisty w dzielnicy Putney. W dniu 2 czerwca udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania, a w niedzielę 3 maja przewodniczył procesji Bożego Ciała.

UK Spotkanie Dnia 7 czerwca br. odbyło się w Londynie, w siedzibie Konferencji Episkopatu Anglii i Walii spotkanie biskupów angielskich i polskich, poświęcone duszpasterstwu polskojęzycznemu na Wyspach Brytyjskich. W spotkaniu brali udział ze strony angielskiej:

Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z Polonią w Chicago

1. Chicago 22 gjb 624919 maja 2018 r. podczas spotkania z przedstawicielami Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych Ameryki Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla Polski i Polaków. Wśród odznaczonych była s. Marta Cichoń MChR, która od wielu lat prowadzi w Chicago Polonijny Dom Samotnej Matki.

1. Dom samotnej matkidwnld284882947Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Dom Samotnej Matki im. Św. Rodziny obchodzący wkrótce 10. rocznicę istnienia. Podczas spotkania z przedstawicielkami Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, które prowadzą placówkę, wolontariuszami i matkami, Pierwsza Dama poznała historię tego miejsca oraz jego misję. Galeria Foto